Достапни линкови

Пекинг: Кај пет лица сомневање за САРС


Кинеските власти соопштија дека за пет лица постои сомневање оти имаат тешка форма на запаление на белите дробови однсно Сарс. Меѓу заразените се наогаат еден студент и истражувач кои работеле во Институот за вирусологија по што Институтот кој се смета за извор на зараза е затворен.
XS
SM
MD
LG