Достапни линкови

Вашингтон: Сведочења на директорите на ЦИА и ФБИ


Директорите на ЦИА и Еф Би Ај Џорџ Тенет и Роберт Милер денеска ќе сведочат пред независната комисија за истрага на терористичките напади врз Соединетите Држави на 11 септември 2001 година. Тенет трба да даде проценка на перформансите на ЦИА во врска со настаните кои доведоа до киднапирањето на авионите со кои беа извршени нападите, а Милер за иницјативете на Еф Би Ај по нападите на 11 септември.
XS
SM
MD
LG