Достапни линкови

Токио: Американскиот потпретседател Дик Чејни во посета на Азија


Американскиот потпретседател Дик Чејни денеска ја започнува азиската турнеја со седумдневна посета на Јапонија. Во рамките на турнејата Чејни ќе ги посети и Јужна Кореа и Кина. Во фокусот на посетата ќе биде ситуацијата во Северна Кореа и дипломатските напори за убедување на земјата да ја напушти нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG