Достапни линкови

Вашингтон: 48 американски војници загинале минатиот месец во Ирак


Американските сили објавија дека 48-мина американски војници загинале во Ирак во текот на минатиот месец. Вчера 5-мина американски војници и четворица цивили загинаа во Фалуџа, кога нивното возило налетало на мина. Белата Куќа соопшти дека насилствата нема да го запрат планираното предавање на власта на ирачаните на 30-ти јуни.
XS
SM
MD
LG