Достапни линкови

Атина: Започнаа изборите за 300 члена на грчкиот парламент


Во Грција од изутрината започнаа изборите за 300 членови на грчкиот парламент. Според последните анкети конзервативната Нова Демократија на Костас Караманлис има предност од три запирка 5 насто во онос на владеачкото сегрчко социјалистичко движење ПАСОК на Јоргос Папандреу. Избирачките места ќе бидат затворени во 18 часот според средно европското време, а првите резултати се очекуваат доцна вечерва.
XS
SM
MD
LG