Достапни линкови

Љубљана: Уапсени 14 лица за илегално префрлање луѓе во Италија


Словенечката полиција соопшти дека уапсила четириесетина луѓе под сомневање дека организирале илегално префурлување имигранти во Италија. Упасените биле државјани на Словенија, Србија и Црна Гора и Иран, а полицијата наведе дека во групата имало и петнаесет хрватски државјани.
XS
SM
MD
LG