Достапни линкови

Белград: Продолжува расправата за програмата на идната влада


Во Собранието на Србија денеска продолжува расправата за програмата на идната влада која ја преставува мандатарот Воислав Коштуница. Коштуница како најважни задачи ги истакна утврдување на државниот статус на Србија, утврдување на нејзиниот статус во заедницата Србија и Црна Гора, изгрдабата на институциите на правната држава и нејзиниот пат кон Европа. По завршувањето на седницата пратениците ке расправаат за новата влада на Србија.
XS
SM
MD
LG