Достапни линкови

Мека: Зголемени мерки на безбедност


Властите на Саудиска Арабија ги зголемија мерките за безбедност за да спречат уште една катастрофа откако вчера 244 муслимаснки вернци загинаа за време на традиционалниот аџилак во близина на Мека. Во подрачјето каде што се каменува ѓаволот се распоредени 10 илјади полицајци, 2 илјади гардисти, амбулантни автомобили и хеликоптери.
XS
SM
MD
LG