Достапни линкови

Мина: Настрадани при денешниот ритуал на исламски аџилак


Неколку луѓе настрадале при денешниот ритуал на исламскиот аџилак во Мина, во близина на Мека. Саудиските власти соопштија дека неколку лица паднале и биле прегазени од масовната поворка, не соопштувајки го бројот на настраданите. Околу два милиона муслимани учествуваат во годинашниот аџилак во Мека.
XS
SM
MD
LG