Достапни линкови

Бакуба: Најмалку десет повредени во напад на патрола на ирачките сили за безбедност


Најмалку 10 лица биле повредени во бомбашкиот напад врз патрола на ирачките сили за безбедност во градот Бакуба. Според локалната полиција, експлозивната направа била активирана во момент кога таму поминувала патролата.
XS
SM
MD
LG