Достапни линкови

Тирана: Студентски протести против Фатос Нано


Стотици студенти од Универзитетот во Тирана демонстрираа против премиерот Фатос Нано и неговата Влада. Студентите прво истакнаа економски барања за подобрување на условите за живот во студентските домови, за потоа тие да прераснат во политички, со барање Нано и неговиот Кабинет да поснесат оставка, со образложение дека не се во состојба на Албанија да и обезбедат членство во Европската унија.
XS
SM
MD
LG