Достапни линкови

Азербејџан: Седумдневна жалост поради смртта на поранешниот престседател


Владата на Азербејџан прокламира седумдневна жалост во чест на поранешниот претседател Хајдар Алиев кој вчера, по долго боледување, почина во Соединетите Држави. Тој, по триесет годишно владењење, во октомври годинава се повлече од функцијата која потоа ја презеде неговиот син Илхам Алиев.
XS
SM
MD
LG