Достапни линкови

Русија: Извлечени 11 од 13-те рудари


Руските спасувачки служби успеаа да извлечат 11 од 13 –те рудари кои 6 дена беа затрупани во рудник во Ростовскиот регион. Еден рудар е пронајден мртов, а другиот се води како исчезнат, јавија руските агенции. Причина за несреќата е поплава од подземното езеро. О друга страна, денеска се случи уште една рударска несреќа во регионот Приморје на истокот на земјата во која од експлозија загинаа 5 рудари.
XS
SM
MD
LG