Достапни линкови

Москва: Посета на делегација на ЕУ


Делегација на Европската Унија денеска престојува во Москва на разговори околу загриженоста на Русија од проширувањето на Унијата кон Исток. Разговорите се во рамките на подготовките за Руско – Европскиот самит, што е закажан за 6-ти ноември во Рим.
XS
SM
MD
LG