Достапни линкови

Чеченија: Ахмед Кадиров нов претседател на Чеченија


Досегашниот шеф на чеченската администрација Ахмед Кадиров може да се смета за нов претседател на Чеченија, соопшти денеска изборната комисија. Според официјалните резултати, овој промосковски кандидат добил повеќе од половината од гласовите на граѓаните кои излегле на вчерашните избори. Имено, за Кадиров гласале осудесет и два насто од избирачите.
XS
SM
MD
LG