Достапни линкови

Скопје: ЕУРОФОР ја презема командата врз мисијата „Конкордија“


Штабот на ЕУРОФОР денеска во Скопје ја презема командата врз мисијата Конкордија. На местото на досегашниот командант францускиот генерал мајор Пјер Марал доаѓа генерл мајор Луис Нелсон Фереира. На церемонијата се очекува да присуствуваат и претеседателот на Македонија Борис Трајковски, како и специјалниот претставник на Европската мисија Алексис Брунс.
XS
SM
MD
LG