Достапни линкови

Париз: Европска турнеја на првата дама на САД Лаура Буш


Првата дама на Соединетите држави Лаура Буш денеска заминува во петдневна турнеја во Европа, во посета на Париз и Москва.Патувањето на Лаура Буш е во функција на подобрување на имиџот на нејзината земја по војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG