Достапни линкови

Хеброн: Во престрелка убиен еден Палестинец


Во денешната престрелка во градот Хеброн на Западниот Брег израелските сили убиле еден палестинец за кој се смета дека бил припадник на Хамас. Претходно, израелците со оклопни возила го уништиле објектот, каде што се криел осомничениот.
XS
SM
MD
LG