Достапни линкови

Тетово: Едно лице рането во пукотница


Едно лице изутрината е рането во Тетово кога непознати сторители од автомобил во движење истрелале рафал кон шах – клубот во Домот на Културата во центарот на градот. Лицето е погодено во нога и е прфрлено во медицинскиот центар во Тетово. Полицијата го блокираше местото и истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG