Достапни линкови

Ерусалим: Критиките на ОН лицемерни


Висок израелски функционер изјави дека се лицемерие критиките на Советот за Безбедност на Обединетите Нации и меѓународната заедница во врска со израелската одлука за протерување на палестинскиот лидер Јасер Арафат. Израел нема да ја промени својата одлука и во одреден момент ке го протера Арафат, изјави израелскиот функционер велејки дека меѓународната јавност се мобилизира во одбрана на еден терорист, каков што бил Арафат, а молчи кога деца и жени умираат на улиците на Израел.
XS
SM
MD
LG