Достапни линкови

Фалуџа: Загинаа осум ирачки полицајци и еден јордански чувар


Американската команда во Ирак денеска соопти дека е вмешана во престрелките во Фалуџа во кои загинаа 8 ирачки полицајци и еден јордански чувар. Војската ја потврди смрта на јорданецот за која се изразува жалење.Во соопштението се наведува дека американските војници биле во акција против непријателските сили и оти дошло до размена на таканаречен пријателски оган.
XS
SM
MD
LG