Достапни линкови

Вашингтон: Предупредување за можен терористички напад


Американскиот Стејт Департмент издаде предупредување дека терористичката организација Ал Каида би можела да изведе напад во, како што се вели, европски или евроазиски локации. Според Стејт Депертментот, ваквиот евентуален напад може да биде покатастрофален од оние пред две години врз Америка.
XS
SM
MD
LG