Достапни линкови

Кабул: За време на викендот убиени 11 авганистански и двајца американски војници


Авганистанската влада соопшти дека талибанските борци за време на викендот убиле 11 авганистански и двајца американски војници на југо-истокот на земјата. Според владата во Кабул авганистанските и американските сили започнале акција против талибанците во провинцијата Забул.
XS
SM
MD
LG