Достапни линкови

Церница: Еден косовски Србин загина во напад со граната


Еден косовски србин загина, а тројца беа повредени при напад со граната во една продавница во село Церница на Косово. Портпаролот на Обединетите Нации Андреа Ањели изјави дека околностите за инцидентот се испитуваат.
XS
SM
MD
LG