Достапни линкови

Ерусалим: Израел разледува можност за воена акција против Сирија


Израел ја разгледува можноста од воена акција против Сирија откако герлците на Хезболах вчера гранатираа едно погранично гратче при што загина едно момче. Ова е соопштено во Ерусалим откако израелската војска претходно презеде акција за уништување на позицијата на Хезболах од каде било стрелано врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG