Достапни линкови

Сеул: Северна Кореа се согласи на мултилатерални разговори


Министерството за надворешни работи на Јужна Кореја соопшти дека Северна Кореја се согласила на мултилатерални преговори за соменавањата дека развива нуклеарно оружје. На разговорите, како што соопшти Сеул, ке учествуваат двете Кореји, Соединетите Држави, Кина, Русија и Јапонија.
XS
SM
MD
LG