Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници повредени


Во гранатирањето на американска патрола во Ирак двајца војници се тешко повредени, соопшти американската армија. Според ирачката полиција тие загинале во нападот извршен денеска на една раскрсница во центарот на Багдад.
XS
SM
MD
LG