Достапни линкови

Филипини: Уапсен главниот советник на екс претседателот


Полицијата на Филипини го уапси некогашниот главен советник на експредседателот Џозеф Естрада поради вмешаност во неуспешниот обид за воен пуч. Во куќата на Рамон карденас е пронајдено големо количество оружје и црвени ленти како оние што ги носеле бунтовниците кои го зазедоа трговскиот центар во манила. Кризата траеше 19 часови и заврши така што двестоте побунети војници се вратија во касарните.
XS
SM
MD
LG