Достапни линкови

Лондон: Блер најави судска постапка


Британскиот премиер Тони Блер изјави дека планира да покрене судска постапка доколу се покаже за точна идентификацијата на телото на експертот за оружје во министерството за одбрана Дејвид Кели кое беше пронајдено вчера. Кели беше посочен за можен извор за извештајот на Би-Би-Си во кој се критикува владата во врска со разузнавачките наводи за ирачкото оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG