Достапни линкови

Вашингтон: Се помалку Американци веруваат дека американската војска постигнала успех во Ирак


Во денеска објавените резултатите од истражувањето на јавното мислење што го спроведоа магазинот Тајм и Си-Ен-Ен се помалку американци веруваат дека американската војска постигнала успех во Ирак. Во однос на пеесет и два насто во март, сега триесет и девет проценти од испитаниците сметаат дека таа воена акција била успех. Пеесет и два насто оценува дека претседателот Џорџ Буш не води добра економска политика. Сепак, две третини од американците очекуваат Буш повторно да биде избран за претседател во ноември идната година.
XS
SM
MD
LG