Достапни линкови

Вашингтон: Заедничка изјава на САД и Турција


Соединетите Држави и Турција денеска потпишаа заедничка изјава во која се изразува жалење за апсењето на 11-те турски специјалци во северен Ирак во почетокот на месецов. Двете земји се договориле да ги координираат нивните активности во Ирак се цел да се избегнат ваквите инциденти.
XS
SM
MD
LG