Достапни линкови

Рим: Според Берлускони, САД и ЕУ треба да бидат партнери, а не ривали


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, чија земја од утре претседава со Европската Унија, изјави дека Унијата и Соединетите држави треба да бидат партнери, а не ривали. Западот треба да биде политички обединет, а Европската Унија треба да ги зајакне своите воени потенцијали ако сака да биде политичка веле-сила, изјави Берлускони за француското радио Европа еден.
XS
SM
MD
LG