Достапни линкови

Багдад: Акција за потрага по приврзаници на Хусеин


Американските сили покренаа нова акција во централен Ирак во потрага по приврзаниците на Садам Хусеин, за кои се смета дека се одговорни за зачестените напади врз сојузничките сили. Агенциите јавуваат дека акцијата се одвива во 20-тина градови и оти досега биле уапсени околу 60 лица.
XS
SM
MD
LG