Достапни линкови

Багдад: Приведени 900 лица лојални на режимот на Хусеин


Амијата на САД минатата недела приведе повеќе од 900-ни лица лојални на поранешниот режим на ирачкиот претседател Садам Хусеин, изјави денеска анонимен американски претставник, Приведовме и криминалци кои се обидуваат да ги уништат нашите заложби. Сите уапсени не останаа во притвор“, додаде американскиот претставник, не презицирајќи го бројот на уапсените. Американската армија на 17 јуни соопшти дека во Багдад и во северниот дел на Ирак уапсила 371 лице.
XS
SM
MD
LG