Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле еден Палестинец


Израелските сили во судир во Газа убиле еден палестински милитант, јавува Ројтерс. Вчера во Ерусалим американскиот државен секретар Колин Пауел се состана со израелскиот и палестинскиот премиер Ариел Шарон и Махмуд Абаз на разговори за мировниот план. Од Израел е побарано да се повлече од северна Газа и Витлеем, а на палестинскиот премиер му е порачано дека Хамас мора да биде распуштен.
XS
SM
MD
LG