Достапни линкови

Виена: Состанок на меѓународната агенција за атомска енергија


Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Виена се очекува да констатира дека Иран не ги почитува обврските за нуклеарна безбедност. Американскиот претставник Кенет Брил го обвини Иран дека развива нуклеарно оружје, а официјален Техеран не дозволува инспекција на нуклеарните постројки во земјата.
XS
SM
MD
LG