Достапни линкови

Белград: Приведени 38 лица по синоќешните нереди


Српската полиција привела 38 лица по синоќешните нереди во центарот на Белград во текот на прославата по повод освојувањето на европската титула во ватерполо, јави Бета. Демонстрантите ја каменувале и хрватската амбасада, го симнале хрватското и го ставиле српското знаме. Нереди и демолирање имало и во Нови Сад. Инаку Србија и Црна Гора синоќа во европското финале во Крањ – Словенија ја победија Хрватска со 9 спрема 8 по што започнаа инциденти предизвикани од хрватските навивачи.
XS
SM
MD
LG