Достапни линкови

Пакистан: Посета на Игор Иванов


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов денеска престојува во Пакистан прва земја во рамките на неговата азиска турнеа во чии рамки ќе ги посети Индија и Камбоџа. Како што јавуваат агенциите, гланите цели на турнеата се борбата против тероризмот и трговијата со дрога. Во Индија, Иванов ќе разговара за продлабочување на економската соработка и воените врски, а во Камбоџа ќе присуствува на состанокот на АСЕАН- аоцијацијата на југо-источните азиски држави.
XS
SM
MD
LG