Достапни линкови

Техеран: Студентски демонстрации


Иранската полиција со пендреци и гумени куршуми ги растури демонстрациите на неколку илјади студенти од Универзитетот во Техеран, кои протестираа против плановите на владата за приватизација на некои универзитети. Неколкумина демонстранти се уапсени.
XS
SM
MD
LG