Достапни линкови

Варшава: Полска гласаше за влез во ЕУ


Повеќе од 80 насто од Полјаците гласаа за влез на нивната земја во ЕУ, додека 18 насто се изјасниа против, ова се првичните неофицјлни резултати од вчера одржаниот референдум во ова земја. На избирачките места излегле повеќе од половина од регистрираните избирачи со што е исполнет условот да се признаат резултатите од референдумот.
XS
SM
MD
LG