Достапни линкови

Куманово: Полициски резервисти повеќе од два часа го блокирале патот Куманово - Скопје


Околу пеесетина кумановски полициски резервисти изутрината на повеќе од два часа го блокираа патот Куманово – Скопје незадоволни поради одлуката да го предадат оружјето и опремата. По преговорите со началникот на кумановскиот сектор за внатрешни работи Слободан Секирарски, како што јавува МАКФАКС, тие ја предале опремата.
XS
SM
MD
LG