Достапни линкови

Лондон: Односите Москва – Вашингтон добри


Шефот на руската дипломатија Игор Иванов во денешен Лондонски Тајмс пишува дека односите меѓу Москва и Вашингтон се добри и покрај несогласувањата околу војната во Ирак. Според Иванов, руско-американските односи минале уште еден сериозен тест. Тој изрази уверување дека претсојната средба меѓу претседателите Путин и Буш ќе го зацврстат партнерството на двете земји.
XS
SM
MD
LG