Достапни линкови

Медина: Уапсени петмина осомничени за терористичкиот напад во Ријад


Властите во Саудиска Арабија уапсиле 5 лица осомничени за поврзаност со Ал Каида и со терористичкиот напад во Ријад овој месец, кога загинаа 34 луѓе. Саудиските медиуми јавија дека осомничените биле уапсени во градот Медина.
XS
SM
MD
LG