Достапни линкови

Блиски Исток: Утре средба Шарон - Абаз


Израелскиот и палестинскиот премиер Ариел Шарон и Махмуд Абаз ке се состанат утре на разговори за блиско-источниот мировен план, се дознава од извори од двете страни. Втората средба, Шарон – Абаз, според изралското радио, ќе биде одржана во резиденцијата на израелскиот премиер во Ерусалим. Главниот спор, во новиот договор е предвиденото враќање на палестнските бегалци во нивните домови. Наскоро, според американски и израелски извори, на некоја од средбите Шарон – Абаз ке присуствува американскиот претседател Џорџ Буш. Белата Куќа тоа не го потврди.
XS
SM
MD
LG