Достапни линкови

Москва: Посета на генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон денеска ке допатува во Москва каде што утре ке се одржи седница на Советот Нато – Русија на амбасадорско ниво. Тема на состанокот на кој ќе присуствуваат и министрите за надворешни работи и одбрна на Русија ќе бидат актуелните прашања на безбедноста во евро-атланскиот регион.
XS
SM
MD
LG