Достапни линкови

Приштина: Четири лица повредени во експлозија


Четири лица биле повредени во синоќешната експлозија во центарот на Приштина. Полицијата се уште трага по сторителите и мотивите за експлозијата која се случила во близина на една дискотека на приштинскиот плоштад Бил Клинтон.
XS
SM
MD
LG