Достапни линкови

Лондон: Средба Блер - Путин


Британскиот премиер Тони Блер денеска во Москва ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин за поствоената ситуација во Ирак. Се очекува главно прашање да биде идната улога на Обединетите Нации во ирачката обнова.
XS
SM
MD
LG