Достапни линкови

Пекинг: Во следните две недели училиштата затворени поради САРС


Училиштата во Пекинг ќе бидат затворени во наредните две недели со цел да спречи натамошното ширење на смртоносниот вирус САРС. Според кинескиот печат, околу милион и седумстотини илјади ученици во градот наставата ќе ја продолжат дома. Досега во Кина од САРС починале 97 лица, а се верува дека скоро две илјади двеста лица се заразени соовој вирус.
XS
SM
MD
LG