Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ќе игнорира било каква резолуција на ОН за нуклеарната програма


Северна Кореја денеска соопшти дека ќе игнорира било каква резолуција на Обединетите Нации во врска со нејзината нуклеарна програма. Советот за Бебзбедност за ова птрашање треба да дискутира следната недела, а Пјонгјанг бара директни разговори со Вашингтон.
XS
SM
MD
LG