Достапни линкови

Куба: Киднапиран авион


Наоружано лице со рачни бомби синоќа киднапираше кубански патнички авион и му нардли на пилотот да тргне за САД , но авионот морал да слета во Хавана поради немање гориво, соопштија официјални преставници на Куба. Пред две недели исто така група кубанци киднапираа авион со 36 патници и го примораа пилотот да слета во Ки Вест, во Флорида.
XS
SM
MD
LG